rebeka chemicke cistenie odevov kysuceSkúšali ste už niekedy doma vyprať vlnený kabát alebo oblek? Pokiaľ si ho chcete ešte obliecť tak to radšej neskúšajte.V prípade, že je na Vašom odeve symbol na údržbu DRY CLEAN ONLY či ℗, znamená to, že tento odev sa môže čistiť len chemicky. 

Ako je možné, že ekologická práčovňa čistí chemicky?

Znie to dosť neekologicky, ale na určité materiály doposiaľ nebol vynájdený lepší a účinnejší spôsob čistenia ako čistenie v perchlóre. Takže áno, aj my čistíme pomocou tejto chemickej látky, ale v stroji, ktorý je hermeticky uzavretý a neuvoľňuje do ovzdušia ani do vody žiadne nečistoty.

Pri čistení kabátov a oblekov testujeme gombíky a predčisťujeme ručne každý kus odevu. Na niektorých odevoch určených do chemickej práčky sú často už z výroby nekvalitné gombíky, ktoré nie sú vhodne pre tento typ čistenia. Testom gombíkov predchádzame zničeniu Vášho odevu preto niekedy musíme gombíky z Vášho odevu odpárať. V takom prípade je lepšie zakúpiť si také gombíky, ktoré sú vhodné do chemického čistenia a my Vám ich prišijeme naspäť.

Čistíme tiež ovčie paplóny a ovčie predložky.