Zabezpečujeme pre Vás službu prania kobercov prostredníctvom profesionálnej práčovne, ktorá sa špecializuje výlučne na koberce. Aj tých z vysokým vlasom. Táto práčovňa disponuje najmodernejšou technológiou na pranie kobercov. 

Ako vyzerajú koberce po opraní?


Ako prebieha pranie koberca:

  • vyklepávanie koberca
  • perličkový kúpeľ
  • čistenie diskovými kefami
  • oplach koberca
  • odstredenie
  • sušenie v sušiarni s nulovou vlhkosťou a stabilnou teplotou

Vaše koberce vždy v pondelok odvezieme na toto špecializované pracovisko a o týždeň v pondelok dovezieme vyčistené naspäť ku nám do prevádzky. (v niektorých prípadoch sa doba čistenia koberca môže predĺžiť)


Informácie k praniu kobercov

Túto službu pre Vás sprostredkúvame pomocou práčovne špecializovanej na koberce. My koberec od Vás prevezmeme a odvezieme do Trnavy kde firma Superluxe prevádzkuje tento typ práčovne. Pracovníci v práčovni Váš koberec vyklepú a vyperú pomocou strojovej technológie, ktorou disponujú, potom ho odstredia a vysušia. Zabalený koberec zasa vyzdvihneme a Vy si ho u nás prevezmete.

Aby bolo pranie koberca čo najúčinnejšie je potrebné koberec čistiť pravidelne. Najmä biele a veľmi bledé koberce sa nedajú už veľmi dobre oprať pokiaľ sa neudržiavajú pravidelne (práčovňa odporúča čistiť každé 3 mesiace). Keďže táto služba je spoplatnená čiastkou 6€/m2 je potrebné si dobre premyslieť už kúpu koberca vzhľadom na jeho používanie a údržbu.

Koberce z vlny a viskózy sa perú obtiažne a výsledok nie je zaručený vzhľadom na vlastnosti týchto materiálov.

Škvrny od kávy, čaju, tiež farby, fixy... nepustia po jednom praní (niekedy ani po dvoch) a môžu sa oproti zvyšku vyčisteného koberca ešte zvýrazniť.

Pokiaľ investujete do kobercov treba si dobre premyslieť ich praktické využitie a možnosti údržby. Koberce treba naozaj čistiť pravidelne, minimálne 2 krát v roku, aby vydržali čo najdlhšie pekné a aby výsledky čistenia boli vždy k spokojnosti zákazníka.

Koberec, ktorý nebol čistený X rokov, respektíve bol čistený neodborne a je zatečený, už nikdy nebude vyzerať ako nový a je možné, že niektoré znečistenia sa už nebudú dať odstrániť. Preto je naozaj dôležité k údržbe kobercov pristupovať zodpovedne a na pravidelnej báze.