rebeka ekologicka pracovna kysucePoskytujeme profesionálne, šetrné a hygienické pranie Vašej posteľnej bielizne, bytovej bielizne, paplónov (aj páperových), vankúšov, obrusov, odevov a kobercov.

Používame výlučne profi technológiu, disponujeme práčkami rôznej kapacity pre optimalizáciu spotreby zdrojov a čo najšetrnejšie pranie. Naše práčky sú naprogramované odborníkmi a napojené na automatické dávkovanie pracej chémie vysokej kvality, ktorá zložením spĺňa najprísnejšie smernice EHS.

Samotnému praniu predchádza kontrola a tzv. preddetáž, čo značí ručné lokálne predčistenie škvŕn a nečistôt.

Dbáme na to, aby Vaša bielizeň a odevy vydržali čo najdlhšie ako nové.


Informácie k praniu kobercov

Túto službu pre Vás sprostredkúvame pomocou práčovne špecializovanej na koberce. My koberec od Vás prevezmeme a odvezieme do Trnavy kde firma Superluxe prevádzkuje tento typ práčovne. Pracovníci v práčovni Váš koberec vyklepú a vyperú pomocou strojovej technológie, ktorou disponujú, potom ho odstredia a vysušia. Zabalený koberec zasa vyzdvihneme a Vy si ho u nás prevezmete.

Aby bolo pranie koberca čo najúčinnejšie je potrebné koberec čistiť pravidelne. Najmä biele a veľmi bledé koberce sa nedajú už veľmi dobre oprať pokiaľ sa neudržiavajú pravidelne (práčovňa odporúča čistiť každé 3 mesiace). Keďže táto služba je spoplatnená čiastkou 6€/m2 je potrebné si dobre premyslieť už kúpu koberca vzhľadom na jeho používanie a údržbu.

Koberce z vlny a viskózy sa perú obtiažne a výsledok nie je zaručený vzhľadom na vlastnosti týchto materiálov.

Škvrny od kávy, čaju, tiež farby, fixy... nepustia po jednom praní (niekedy ani po dvoch) a môžu sa oproti zvyšku vyčisteného koberca ešte zvýrazniť.

Pokiaľ investujete do kobercov treba si dobre premyslieť ich praktické využitie a možnosti údržby. Koberce treba naozaj čistiť pravidelne, minimálne 2 krát v roku, aby vydržali čo najdlhšie pekné a aby výsledky čistenia boli vždy k spokojnosti zákazníka.

Koberec, ktorý nebol čistený X rokov, respektíve bol čistený neodborne a je zatečený, už nikdy nebude vyzerať ako nový a je možné, že niektoré znečistenia sa už nebudú dať odstrániť. Preto je naozaj dôležité k údržbe kobercov pristupovať zodpovedne a na pravidelnej báze.